Pobierz najnowszą wersję flashplayer'a Flash

Simmer

Bracia Klaus i Malte Simmer rozpoczęli produkcję żagli 20 lat temu na Maui.

Bracia dorastali w Hong Kongu, Brazylii oraz w Kalifornii. Zachęceni przez Barry Spanier'a (producenta pamiętnych żagli High Fly) przybyli na Maui. Mieli wówczas po 19, 20 lat. Windsurfing był dla nich wszystkim, więc praca u Barry'iego za 3,5 dolara na godzinę była wspaniałą możliwoscią. Ale Malte jest tym rodzajem faceta, który kiedy mysli, że może coś zrobić to po prostu wychodzi i to robi....

Produkcję własnych żagli rozpoczęli w garażu w dżungli na Haiku na północnym wybrzeżu Maui. Jakość i trwałość była ich wzorem i pozostała do dziś. Pierwszy był wave'owy żagiel bulletproof, skonstruowany tak, aby "przeżyc" w radykalnych warunkach na Ho'okipa. Renoma przyszła szybko.

Bracia Simmer stale rozszerzali asortyment produkowanych żagli, by na poczatku lat 90-tych dojść do przełomowej koncepcji zawodniczych żagli Cyber Race (CR). Rozwój nowego CR rozpoczął się już na początku 1991 roku, kiedy to swoje pierwsze projekty przedstawił szwedzki zawodnik Henrik Skoldangen. Jego koncepcja, współpracy z projektantem Simmer'a - Tomas'em Persson'em oraz badania na Royal Technical Univesity w Sztokholmie doprowadziły do skonstruowania żagli, ktore wyszły na wodę wiosną 1996 roku. Pierwszym, który używał CR byl Anders Bringdal i podczas zawodów PWA w Brighton w 1996 roku wygrał z dużą przewagą!!! Podczas zawodów PWA na półwyspie Sylt Anders korzystając z nowej wersji CR ponownie zdeklasował rywali. Podobna sytuacja powtórzyła się w Scheveningen, gdzie w obecności tłumu widzów Anders wygrał finałowy slalom.

Po tak nieprawdopodobnych sukcesach decyzja o seryjnej produkcji żagli typu CR podjęta zostala w styczniu 1997 roku.

Dzięki żaglom Cyber Race osiagnięto największe postępy w geometrii i aerodynamice żagli od czasów wprowadzenia rotatorów. Bez wątpienia koncepcja żagli CR jest największym, przełomowym osiągnięciem nowoczesnego windsurfingu. Pomysł Simmer'a wykorzystały wszystkie liczące się konkurencyjne firmy, produkując do dzisiaj żagle o charakterystycznym jakby zciętym zakończeniu górnej jego części.

Strona internetowa:
http://www.simmerstyle.eu